Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Schumacher’in böyle ağır yaralanmasına kaskındaki kamera sebep olmuş olabilir

Michael Schumacher’in sekiz yıl önce geçirdiği korkunç kaza sırasında yanında olan kayak eğitmeni Olivier Fourcade, “Michael Schumacher: Gerçeğin Peşinde” adlı belgeselde o güne ilişkin gördüklerini anlattı.

Yıllar geçti ama Michael Schumacher’e ilişkin sorular hâlâ var. Hayatını Formula 1 pistlerinde risk alarak geçiren Schumacher, hayatının en kötü kazasını kayak pistinde yaşamıştı. Schnmacher, Fransa’nın Méribel kayak merkezinde 29 Aralık 2013’te oğlu Mick ile kayak yaparken düşmüş ve kafasındaki koruyucu kask dört parçaya ayrılmıştı.


“Gerçeğin Peşinde” adını taşıyan ve 27 Ağustos’ta yayımlanacak Schumacher’in hayatına ilişkin belgeselde, pilotun kafasındaki kaska bağlı mini kamera GoPro’nun Schumacher’in ciddi biçimde yaralanmasına yıl açtığından söz ediliyor.

Belçikalı gazeteci Ziv Knoll, belgeselde, “Yaralanmanın bu denli ağır olmasını tetikleyen GoPro’nun eklentisi. Çok büyük şanssızlık” diyor.

Michael Schumacher’in yakın arkadaşlarından Philippe Streiff de “Kameranın, yedi kez F1 Dünya şampiyonu olan pilotun kaskını deldiğini” söylüyor. Ancak en rahatsız edici tanıklık, Méribel’deki kayak eğitmeni Olivier Fourcade’dan geldi.


Kaza olduğunda Michael Schumacher ve oğluyla birlikte olan Fourcade, GoPro ipinin pilotun kayağına takıldığını ve bunun onun dengesini bozmuş olabileceğini açıkladı. Fourcade, yere düşerken küçük kameranın Schumacher’in kafatasını delmiş olabileceğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın