Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sergen Yalçın’dan Şampiyonlar Ligi kurası açıklaması: Hiç ‘eyvah’ demem

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Şampiyonlar Ligi kuraları hakkında, “Ben hiç eyvah demem. Kurada da eyvah demedim, hiç eyvah demem. Maç oynayacağız sonuçta. Oynanmamış maç sonuçta” dedi.

Sergen Yalçın, TRT Spor’da Yüzde 100 Futbol’da Rıdvan Dilmen ve Erbatur Ergenekon’un sorularını yanıtladı. Yalçın, şampiyonluktan transfere, Avrupa hedefinden Milli Takım’a çok önemli açıklamalarda bulundu.


Futbola nasıl başladığını anlatan Yalçın, “Küçüklüğümde futbolcu olmayı hiç düşünmüyordum. Arkadaş ortamında eğlencesine oynuyorduk. 16-17’sinden sonra olacağız galiba dedim. Aklımda yoktu öncesinde futbolcu olmak. Hiç düşünmedim. Çocukluğumuz Sarıyer’de Rıdvan Dilmen seyrederek geçti. Kilyos’ta oturuyorduk biz. Kilyos’tan Sarıyer’e sürekli Rıdvan Dilmen için giderdik. Her şey tesadüf. Planlı programlı hiçbir şey yok. İlkokul 4-5’e gidiyordum. Babam Beşiktaş’ın seçmeleri var dedi. Haydi gidelim dedim babama. Git gel git gel, anlamadım nasıl olduğunu, futbolcu oldum” diye konuştu.

“Oyuncuya dayalı bir düzen asla kurulmamalı”

Kadro yapılanması hakkında konuşan Sergen Yalçın “Oyuncuya dayalı bir düzen asla kurulmamalı, asla. Takımı bitirir. Camiayı bitirir. Ben bunu gördüm. Hiçbir türlü oyuncuya bağlı düzen olamaz. Maç başladığı zaman oyuncu ne ağırlığı, ne formayı, ne bantı anlar. Maç başladığı anda oyuncu maçı oynar. Prim olmuş, ailenden biri vefat etmiş. Oyuncu bunları düşünmez, sadece oyunu düşünür. Ancak biz oynarken düşünüyorduk. Maçı erken bitiriyorduk, 50-60’ta” dedi.

Hedef şampiyonluk

Sergen Yalçın hedefinin şampiyon olmak olduğunu belirterek “Büyük takımda şampiyonluktan başka hedef yok. Şahsi hedefim, her sene şampiyon olmak. Bir de Avrupa planım var. Avrupa’da gideceğim lig, İspanya olabilir. Kariyer planım biraz sekteye uğradı. Geç geldim büyük takıma. 4 yıl önce gelmem lazımdı. İlk 2-3 sene, antrenörlük yapmamışım ben. Onu anladım” diye konuştu.


Yabancı kuralı

“Yabancı sınırıyla ilgili soru, ‘6 yabancı futbolcunun kulübede oturması doğru mu?’ olmalı” diyen Sergen Yalçın şunları söyledi:

“3 tane Türk oyuncu oynatmakla oyuncunun yetişeceğini mi düşünüyoruz? Sizce bu doğru mu? Yabancı oyuncuyu kısıtlarsak Türk futbolcu gelişir mantığı yüzde 100 yanlış. Biz nasıl çıktık? Oynayacak adamın önünde durabilir misin. Galatasaray’dan Kerem çıktı. Oynuyor çocuk. Yabancı sınırında önce kararı kimin aldığını açıklansın. Bu kararı kim aldı? Kaç yabancının oynadığı seni neden ilgilendiriyor? Yabancı serbest olursa, ben Ersin’i, Rıdvan’ı, Salih’i, Kenan’ı, Necip’i oynatmayacak mıyım?”

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın