Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hollanda hezimeti gündemde! Oklar Şenol Güneş’i gösteriyor

Dünya Kupası Elemelerinde Türkiye, deplasmanda Hollanda’ya 6-1 mağlup oldu. Spor yazarları milli hezimeti köşelerine taşırken, Teknik Direktör Şenol Güneş’in istifası öne çıktı.

Köşe yazarları Türkiye’nin Hollanda’ya 6-1 mağlup olduğu maçı değerlendirdi. Yazıların ilgili bölümleri şöyle:


Türkiye “Şen”Olamıyor! Hollanda 6 – Türkiye 1

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 6’ncı maçında Türkiye deplasmanda Hollanda’ya 6-1 mağlup oldu.

Uğur Meleke: Güneş’e teşekkür etme zamanı

“Futbol saha dışında kurgulanan, saha içinde uygulanan bir oyun. Sahada kurgunun oranını ne kadar yükseltir, doğaçlamanın oranını ne kadar düşürürseniz sürdürülebilir başarı şansı o kadar artıyor. Bizim son 2 yılda bir kurgumuz yok, sonuçlarımızı tamamen günlük performanslar belirliyor. Ben Şenol Güneş’in bu yetenekli jenerasyonumuzu ileriye taşıyabileceğine inanmıyorum. Kendisinin de inandığından şüpheliyim. Futbol tarihimize adını altın harflerle yazdırmış Sayın Güneş’e hizmetleri için teşekkür edip, bir yenilik yapma zamanı geldi bence.”

Yazının tamamı için…

Ahmet Çakar: Tek suçlu Şenol Güneş mi!

“Tek suçlu Şenol Güneş mi! Futbolda lale devri, laleler ülkesi Hollanda’da sona erdi. Eğer göğsümüzdeki Ay-Yıldız’ı görmesek Hollanda’nın Cebelitarık ile maç yaptığını düşüneceğiz. Bütün suçu Şenol Güneş’e atanlara seslenmek istiyorum, sadece o mu suçlu? Güzel jenerasyon dedik, gruplara iki çok önemli galibiyetle başladık, ama maalesef lastiğimiz patladı. Oyuncular sözüm ona Avrupa’nın çok iyi takımlarında oynuyorlar. Peki yediğimiz ilk gole bakın, Hollanda daha ilk dakikada halı sahada hepimizin yaptığı gibi, ceza alanında 3 pas, ikiye bir yapıp golü buldu.”


Yazının tamamı için…

Şansal Büyüka: Türk antrenörlerin iflası

“Hepsi dostum, arkadaşım, 40 yıldır selamım, sabahım var… Yazarken gerçekten üzülüyorum ama Türk antrenörlerine inancım iflas etti… Bu anlayışla bir yere varamayız… Sadece imtiyazlı bir zümre yarattık… Biz bu futbola sevgimizi, heyecanımızı, tutkumuzu, paramızı, hatta hayatımızı verdik, hayatı bize zehir ettiler… Kadın Voleybol Milli Takımımız’ın kıymetini bilelim… Hayal ekmiyorlar, hüsran biçmiyorlar… Yenseler de yenilseler de dünyayı titreten maçlar oynuyorlar… Futboldaki gibi koca bir ülkeye utanç geceleri yaşatmıyorlar…”

Yazının tamamı için…

Serdar Ali Çelikler: TFF asıl sorumludur

“İşler iyi giderken yabancı sayısıyla, ligle, Mustafa Sandal’ın şarkı yapmasıyla ilgilenen Şenol Hoca’ya “Hocam güzel anılar için teşekkürler ama ayrılalım” denmediği için bugün bu felaketi yaşadık.

Dünya Kupası’na gidemeyeceğimizi bu satırların yazarı söylemişti. Çünkü, oyuncu-hoca, takım-halk ilişkisi bozulmuştu. Vazo kırılmıştı… Ama bunu göremeyen TFF bu rezilliğin asıl sorumlularıdır.

Şimdi ne olacak? Dünya Kupası’nda olmayacağız. Şenol Hoca’nın yerine de yine müesses nizamın dikte edeceği bir isim gelecek.”

Yazının tamamı için…

Ömer Üründül: Tarihi hezimet kaçınılmazdı

“Böyle bir oyuncu grubuyla güçlü bir ekol karşısında ortaya bir şeyler koymak beklenmedik bir durumdu. Artık dünkü maçtan sonra Şenol Güneş ile de yolların ayrılması şart oldu. Şimdi bundan sonra artık kendimizi Norveç maçına hazırlayıp hem son maçlardaki kötü izlenimi silmek hem de gruptaki iddiamızı devam ettirmek için çok iyi hazırlanmalıyız.”

Yazının tamamı için…

Gürcan Bilgiç: Tazelenmek zorundayız

“Önce Avrupa Şampiyonası ile birlikte başlayan bu çöküşün nedenini bulacağız. Bu nedeni-nedenleri “ortadan” kaldıracağız. Şenol Güneş, oyuncu seçimleri ile tartışıldı. Lejyonerler tamam ama ne oynamışlar, ne kadar formdalar, güvenilirler. Son altı maçın bize gösterdiği, artık çözüm bulma konusunda yetersiz kalıyor. Yaşadığımız bu felaket bizi yaralayacak. Hâlâ şansımız varken; “Yeniden” demeliyiz ama “tazelenmek” zorundayız. Anladınız siz onu…”

Yazının tamamı için…

Turgay Demir: Şenol De Boer

“Futbolda olmayan şey baştan teslim olmak. Bana göre bu film bitti… Şenol Güneş yemekler organize edip hepimizi toplasa, herkes yemeğini yer gider ve kimse hocayı dinlemez! Peki TFF dinler mi!? Hiç sanmam…”

Yazının tamamı için…

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın