Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fenerbahçe’de seçim tarihi açıklandı! Koç aday mı?

Fenerbahçe’de Yüksek Divan Kurulu toplantısı gerçekleşti. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Burak Kızılhan, başkanlık seçim tarihini açıkladı. Fenerbahçe’de başkanlık seçimleri 29-30 Mayıs 2021’de gerçekleşecek.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) toplantısı, corona virüs tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleşti. FB TV ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan Nisan ayı olağan divan kurulu toplantısını Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük evinden yönetirken, Başkan Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri Ülker Stadı’ndaki 1907 Tribünü’nde sosyal mesafe kuralına uyarak takip etti.


Genel sekreter Burak Kızılhan, başkanlık seçiminin 29-30 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirileceğini açıkladı. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda seçimin 5-6 Haziran’da gerçekleştirileceği belirtildi.

Fenerbahçe Kulübünün başkanlık seçiminde toplam 28 bin 528 kişinin oy kullanabileceği de açıklandı

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Kulübümüzün; Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde saat 10.30’da Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Kızıltoprak-Kadıköy/İstanbul adresinde yapılacaktır. İlk toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul, 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplanacaktır.” ifadeleri yer aldı.


ALİ KOÇ YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu toplantısında gündeme dair konuştu. Koç, “Başkan adaylığım için net bir şey söylemek için erken olduğunu düşünüyorum. İhtiyaçlar ne gerektiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’de bugün Yüksek Divan Kurulu toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleşt. Başkan Ali Koç, başkanlık, 1959 öncesi şampiyonluklar ve futbol takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

“ŞAMPİYONLUĞA ULAŞMAK EN BÜYÜK HEDEFİMİZ”

Rakiplerinin puan kaybettiği haftayı Fenerbahçe bay geçti, lider Beşiktaş’la puan farkını 3’e indi. Şampiyonluğa değinen Ali Koç, “Hepinizin bildiği gibi artık her maçımız final. Olağanüstü bir lig yaşıyoruz pandemiden dolayı. Geçen sene lige ara verildi, yeni sezon hemen başladı. Düşme kaldırıldığı için 21 takımla sıkışık bir takvim var. Adımız şampiyonluk adayı olarak telaffuz edilmeye başlandı. İnşallah kadro derinliği avantajını kullanarak şampiyonluğa ulaşmak en büyük hedefimiz” diye konuştu.

“Erol Bulut’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Duruşuyla, davranışlarıyla bizim için her zaman özel olacak. Emre Belözoğlu teknik adam tecrübesiz olsa da zekasıyla bu işin altından kalkacaktır. Ona kalan haftalarda güvenimiz tam. Taraftarlarımızdan rica ediyoruz, biz işimize bakalım. Enerjimizi şampiyonluğa saklayalım. TFF, MHK ve hakemlerden ricam lütfen bu vebanın altına girmeden tarafsız ve adaletli olmak için elinizden ne geliyorsa yapın.”

“EN FAZLA CANI YANAN TAKIM FENERBAHÇE”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 1959 yılı öncesi şampiyonluklara da değindi. “Son 15 yıldır Fenerbahçe’ye yapılanları tüm Türkiye biliyor. Komple teorilerinden bahsedeceksek en fazla canı yanan takım bizizdir” diyen Ali Koç, “Son dönemlerde en çok konuşulan konulardan biri de 1959 öncesi şampiyonluklarımız geliyor. Bu konuların tartışılmasını olumlu buluyorum. Gerekli başvurularımızı yaptık ancak bazılarının dediği gibi geçmişte herhangi bir başvuru söz konusu değildir. Biz 3 yıldır çalışıyoruz. Biz futbol tarihine ve Cumhuriyet tarihine sahip çıkıyoruz. Bizim iddiamızı kuvvetlendiren birçok yerel bilgi ve belge söz konusudur. Galatasaray’ın kurucusu merhum Ali Sami Yen’in Galatasaray ile Fenerbahçe’yi kıyaslarken Türkiye şampiyonluğu ifadesi kullandığı ortadadır.” şeklinde konuştu.

“Artık kamuoyu bu konuda bilinçleniyor. Biz hakkımızı istiyoruz. TFF’nin vereceği karar, kendi tarihine ve Cumhuriyet tarihine sahip çıkma anlamına gelmektedir. Bu konuda hiç acele etmeye gerek yok. Bizim hiçbir endişemiz ve şüphemiz yok.”

GALATASARAY’A DAVET

Başkan Ali Koç, Galatasaraylı yöneticilere çağrıda bulundu. 1959 öncesi şampiyonluklar konusunun açıklığa kavuşmasını isteyen Koç, “Ayrı ayrı yerlerde, ayrı ayrı zamanlarda konuşacağımıza, beraber çıkalım, istediğinizde yerde, hatta sizin kanalınızda bile konuşmaya hazırız. Sizlerin belirleyeceği kişilerle bu konuları konuşalım, polemiklere fırsat vermeyelim.” ifadelerini kullandı.

“Biz Fenerbahçe’yiz, spor kulübüyüz. Diğer rakiplerimiz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bunun büyük bir yükü var.”

Ali Koç, kulübe üyelik bedelinin bir defaya mahsus artıralacağını açıkladı. Başkan, “Bir defaya mahsus ödenen üyelik bedeli 10 bin TL’den 15 bin TL’ye çıkarılacak.” dedi.

YENİDEN ADAY OLACAK MI?

29-30 Mayıs 2021’de Fenerbahçe’de başkanlık seçimleri gerçekleşecek. Yeterli katılım sağlanmaması durumunda seçimler 5-6 Haziran’a ertelenecek.

“Yeniden aday olacak mısınız?” sorusuna Ali Koç, “Olağan genel kurul yapılacak. Gerekli duyuruları yapacağız. Başkan adaylığım için net bir şey söylemek için erken olduğunu düşünüyorum. İhtiyaçlar ne gerektiyorsa yapacağız.” şeklinde konuştu.

“AVRUPA FUTBOLU FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNDÜ”

Başkan Ali Koç bütün haftayı meşgul eden Avrupa Süper Ligi hakkında da açıklamalarda şunları söyledi:

“Avrupa futbolcu facianın eşiğinden döndü, direkten döndü. Süper Lig gerçekleşseydi, Avrupa futbolu büyük zarar görürdü. Süper Lig dağıldı ve yakın zamanda dirilemeyecek. Fenerbahçe Başkanı olarak bu oluşuma karşı olduğumu bildirmek isterim. Endüstrinin büyümesi, gelirlerin artması çok güzel bir şey ama bir noktadan sonra paranın zarar verdiği duruma gelirsiniz. Bu canavarı, biz kendimiz yarattık. Dolayısıyla katılma durumumuz olabilir mi sorusu, artık geçerliliğini kaybetmiştir. Fenerbahçe başkanı olarak, bu oluşuma şiddetle karşı çıktığımı belirtmek isterim. Futbol masraflarını 54 milyon Euro’ya çektik. Amacımız 45 milyon Euro civarına çekmemiz lazım. Daha çok Szalai, Pelkas bulmamız gerekiyor. Bazı hatalardan dolayı zaman kaybettik ama temel feslefe aynı.”

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın