Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Brezilya-Arjantin maçı mahkemeye taşınıyor

Yarıda kalan Brezilya-Arjantin maçının yankıları sürüyor. Brezilya polisi, ülkeye girerken gümrük memurlarını yanılttıkları gerekçesiyle 4 Arjantinli futbolcu hakkında soruşturma başlattı.

Brezilya emniyeti, maç için ülkeye giriş yaparken son 14 günde İngiltere’de bulunduklarını söylemeyen Arjantinli futbolcular Giovani Lo Celso, Cristian Romero, Emiliano Martínez ve Emiliano Buendia hakkında soruşturma başlattı.


Arjantin cephesi ise Brezilya’nın bu tutumuna karşı öfkeli. Futbol Federasyonu yaptığı açıklamayla; cuma gününden beri Brezilya’da bulunan milli takım kafilesine 3 gün boyunca karantina talebi iletilmediğini duyurdu.

Futbolun patronu FIFA ise yarım kalan maç hakkında disiplin soruşturması açtı. Brezilya’da yaşananları “utanç verici” olarak niteleyen FIFA, maçın sonucuna dair kararı soruşturma noktalanınca duyuracak.

Brezilya-Arjantin maçı yarıda kaldı

Brezilya-Arjantin maçı, Brezilya Sağlık Kurulu yetkililerinin sahaya müdahalesi nedeniyle durdu. Arjantin Futbol Federasyonu mücadelenin askıya alındığını açıkladı.

Kulüpten habersiz gitmişler

Maçın yarıda kalmasına sebep olan dört Arjantinli futbolcudan ikisinin başı kulüpleriyle dertte.


Premier League yönetiminin kırmızı listedeki ülkelere uyguladığı seyahat yasağına uymayan Giovani Lo Celso ve Cristian Romero, Tottenham’ı kızdırdı. İngiliz kulübü, milli takıma habersiz giden iki Arjantinli hakkında soruşturma başlatacak.

Kariyerlerini Aston Villa’da sürdüren Emiliano Martínez ve Emiliano Buendia ise kulüpten aldıkları özel izinle milli takım kafilesine katıldı.

Ne olmuştu?

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde Brezilya ile Arjantin arasındaki karşılaşma, yeşil sahalarda daha önce eşi yaşanmayan bir olay nedeniyle ertelendi.

Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı (ANVISA) görevlileri, Arjantinli bazı futbolcuların yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemlere uymadığı gerekçesiyle sahaya girdi.

ANVISA görevlileri, Arjantin milli takımında forma giyen ve İngiltere Premier Lig’de oynayan 4 oyuncunun, son 14 günde İngiltere’de bulunduğu için göç idaresi yeminli beyanına aksi hareket ettiği gerekçesiyle maçı durdurdu.

Görevlilerin sahaya girmesiyle, Arjantin Milli Takımı sahayı terk etti.

Karşılaşma, maçın hakemi Jesus Valenzuela’nın kararıyla ertelendi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın