Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Superman biseksüel

DC Evreni’nin yeni Superman’i Jon Kent, çizgi romanın yeni sayısında biseksüel olarak gösterilecek.

Çizgi romanlarda LGBT temsilini artırmak üzere adım atan DC, açıklamayı, farklı cinsel yönelimleri olanların cinsel kimliklerini kamuoyuyla paylaştıkları “Coming Out” Günü’nde yaptı.


Tom Taylor’un yazdığı, John Timms’in çizdiği, Kasım’da çıkacak “Superman: Son of Kal-El”in yeni sayısında, Clark Kent ile Lois Lane’in oğlu olan Jon, gazeteci arkadaşı Jay Nakamura ile yakınlık kuracak.

Taylor, yaptığı açıklamada, “Herkesin kahramanlara ihtiyacı olduğunu ve herkesin kendisini kahramanlarında görmeyi hak ettiğini her zaman söyledim ve bu fikri benimsedikleri için DC ve Warner Bros.’a çok minnettarım. Süpermen, her zaman umudun, gerçeğin ve adaletin simgesi olmuştur. Bugün bu sembol artık daha fazlasını temsil ediyor. Bugün daha fazla insan, çizgi romanlardaki en güçlü süper kahramanda kendini görebiliyor” ifadesini kullandı.

DC yetkilisi Jim Lee de, “Tom Taylor ve John Timms’in yarattığı bu önemli hikayeyi anlatmaktan çok gururluyuz,” ifadesine yer verdi.


Dan Jurgens tarafından yaratılan Jon Kent, ilk kez 2015’te tanıtıldı. “Superboy” olarak DC Evreni’ne katılan Jon’un, Nisan ayında “Son of Kal-El” olarak Superman’in yerini alacağı açıklanmıştı.

AjansBizim

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın