Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TÜGVA Başkanı’ndan ifşa açıklaması: Doğru bilgiler de var ERP sistemimizden alınmış

TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, kurum hakkında ortaya atılan iddialar hakkında, “Bizim olduğu iddia ediliyor. Manupule edilenler var, kendisinin düzenlediği var, doğru bilgiler de var ERP sistemimizden alınmış” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında yer aldığı, Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edildi. Devlet içinde kadrolaşmaya gittiği öne sürülen TÜGVA’nın bir süre, ByLock benzeri bir program kullandığı da öne sürüldü. TÜGVA için usulsüz bina tahsisleri yapıldığı da iddia edildi. Yurt dışında yaşayan ve belgeleri eski bir TÜGVA çalışanının kendisine ulaştırdığı söyleyen gazeteci Metin Cihan, sosyal medya hesabından, kadrolara yerleştirilenlere ilişkin oluşturulan dosyaları paylaştı.


TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu da Gazeteci Cüneyt Özdemir’in programına katılarak iddialara yanıt verdi.

TÜGVA için yeni iddialar! Torpil listesi, usulsüz tahsis! Belgeler için ‘sahte’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında yer aldığı, Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edildi.

Eminoğlu yaptığı açıklamada, “Biz bu vakftı nasıl yıpratırız içeriden dışarıdan. Bir kere bu içeriden belgeleri almış, sızdırmış, kendisine yedek yapmış ve şu anda ifşa ediyor. Yola buradan çıkarsak bile, bunların ne kadar tehlikeli, bu zihniyetin ne kadar sıkıntılı olduğunu görmüş oluruz. Şu anda Metin Bey’in (Gazeteci Metin Cihan) ifşa ettiği çalışmalar, bizim olduğu iddia ediliyor. Manipüle edilenler var, kendisinin düzenlediği var, doğru bilgiler de var ERP sistemimizden alınmış” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın