Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Thodex’ten sonra Dogecoin vurgunu! 1 milyar lira ile kayboldular

Thodex vurgunun ardından Turgut V. ve beraberindekiler, 1500 kişiden topladıkları 1 milyar liralık Dogecoin ile kaybolduğu iddia edildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Turgut V.’nin de aralarında olduğu 3’ü örgüt lideri, 12 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.


Kripto para dolandırıcılarının bu kez kurdukları “Dogecoin Mining” adlı sistem üzerinden yatırımcılarına 40 günde yüzde 100 kâr vaat ederek yüzlerce kişiyi sisteme çektiği iddia edildi.

Sistemin bir anda kapandığı öne sürülürken, piyasa değeri yaklaşık 1 milyar TL olan Dogecoin ile birlikte Turgut V. ile diğer dolandırıcılara ulaşılamadı.

10 milyon lira kaybeden var

Sisteme 10 milyon lira yatırdığını söyleyen bir mağdur, “Telefonlarını, bütün sosyal medya hesaplarını, her şeyini kapatmışlardı. O gün biz dolandırıldığımızı anladık. Gerçekten zordayız. Herkes mağdur oldu, ben daha çok mağdurdum. Hiçbir şekilde ekmek param dahi kalmamıştı. Bütün paramı yatırım için kullanmıştım. Adam sistemi kapattıktan sonra intihara kalkışan arkadaşlar oldu, çocuğunu ameliyat parası olmadığı için ameliyat ettiremeyenler oldu. Kendileri hastayken tedavi olamayanlar oldu” dedi.


Thodex’ten daha büyük

Thodex mağdurlarının da avukatı olan Sinan Keskin, Dogecoin dolandırıcılığının, mağdur ve kişi sayısına bakıldığında Thodex’ten daha büyük bir dolandırıcılık hadisesi olduğunu söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın