Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sedat Peker’den ‘iade edilecek’ iddialarına yanıt

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nin kendisini Türkiye’ye iade edeceği iddiaları sonrası açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Güvenlik Danışmanı ile görüşürken, bu görüşme sonrası Sedat Peker’in iadesi başlığı yeniden gündem olmuştu.


Türkiye-BAE ilişkilerinde yeni bir dönem mi başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilişkilerin gergin olduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ulusal Güvenlik Danışmanını kabul etmesi “ikili ilişkilerde yeni bir sayfa mı açılıyor?” sorusunu akla getirdi. Peki, uzmanlar ne diyor?

Peker, konuya ilişkin sosyal medyadan bir açıklamada bulunurken, “Birleşik Arap Emirlikleri’nde oturumum var, hakkımda çıkarılmış herhangi bir kırmızı bülten kararı yok, uluslararası hukuka göre beni bulunduğum ülkeden hiçbir ülke alamaz. ’15 Temmuz’u Birleşik Arap Emirlikleri finanse etti insanlarımız onların yüzünden şehit oldu, Sedat Peker de Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittiği için haindir’ diyen gazeteciler ve siyasetçiler, bu sözlerinizden dolayı benden özür dilemezseniz sizin kahpe, namussuz, şerefsiz olduğunuzu tüm dünyaya haykırmaktan geri durmayacağım” ifadesini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın