Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pervin Buldan: Ülkeyi soyup soğana çeviren sizin iktidarınız

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AK Parti hükümetine seslenerek, “Kurduğunuz üç kâğıt ekonomisiyle ülkeyi soyup soğana çeviren sizin iktidarınızdır” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan partisinin grup toplantısında konuştu.


Buldan, “12 Eylül darbeci, işkenceci ruhu yeniden varlık göstermektedir, bu mirası sahiplenen AKP iktidarının kendisidir. Son günlerde denetim adı altına kâğıt toplama işçilerine baskın düzenlenmektedir” derken, “İktidar katı atık toplama işini yandaş şirketlere devrederek bu alanı yeni bir rant alanına çevirmenin hazırlığını yapmaktadır. İktidar, çöpten geçinen kâğıt işçilerinin ekmeğine açıkça göz dikmiş durumdadır” diye konuştu.

Kurduğunuz üç kâğıt ekonomisiyle ülkeyi soyup soğana çeviren sizin iktidarınızdır” diyerek sözlerini sürdüren Pervin Buldan, “Yurt dışına para kaçıran yandaşlarınıza bakarsanız eğer haksız kazanç sağlayanların kimler olduğunu görürsünüz. Siz de bunlara ortaksınız. Hırsızlığın, talanın, rantın yönetim biçimi haline geldiği bu ülkede kâğıt toplayıcıları bu ülkenin yüz akıdır. Çünkü onlar çalmıyorlar” dedi.

HDP’li Buldan sözlerini şöyle sürdürdü:


“Bunlar 19 yıllık iktidarlarında yolsuzlukla adeta rönesans yaptılar. Vergi kaçıranlar hayırsever, barınmak için yurt talep eden öğrenciler terörist öyle mi?

Markete gidiyor, halkın aklıyla alay edercesine fiyatlar gayet uygun diyor. Cebinde saray bütçesiyle değil de asgari ücretle her gün markete git bakalım fiyatlar uygun mu değil mi görürsün.

Tıkır tıkır işleyen talan düzenidir. Tek adam rejimi budur. Halk çaresizlik içinde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. AKP’li Kâğıthane Belediyesi zabıtaları bir seyyar satıcıyı linç etmeye kalmaktadır. Benzer uygulamalar İzmir’de de yaşanmaktadır. Bunlar haramilerin iktidarıdır. Halkı kara bir kış bekliyor.”

‘Ekonomi çökmüş, iktidar savaş diyor’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tahammülümüz kalmadı, Suriye’de gerekli adımlar atılacak” sözlerine karşılık veren Buldan, “Güç kaybettikçe savaşa sarılan bir iktidar var. ‘Suriye’de gerekeni yapacağız’ diyerek yine savaş çığırtkanlığına başladılar. Bu iktidar hem uluslararası arenada itilip kakıldığında savaşa sarılmakta. Ekonomi çökmüş iktidar savaş diyor, halk seçim diyor, iktidar savaş diyor. Halk ‘Artık yeter’ diyor” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın