Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paris İklim Anlaşması TBMM’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris İklim Anlaşmasını TBMM’ye gönderdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 2.5 aylık tatilin ardından bugün yasama çalışmalarına yeniden başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu kapsamda Paris İklim Anlaşması’nı TBMM’ye gönderdi.


Erdoğan, kabine toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, Paris İklim Anlaşması’yla ilgili olarak açıklamalarda bulunmuştu.

5 soruda Paris İklim Anlaşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan iklim krizinin önünde geçmek için “tarihi bir adım” olarak nitelendirilen Paris İklim Anlaşması’nın Meclis onayına sunulacağını duyurdu. Paris İklim Anlaşması hakkında bilinmesi gerekenler nedir?

“Kasım ayında Glasgow’da yapılacak İklim Değişikliği Zirvesi’ne kadar onay sürecini tamamlamış olacağız” diyen Erdoğan, devamında “Orta ve uzun vadeli tüm kalkınma programlarımızı yeşil kalkınma devriminin gerektirdiği yapısal dönüşümün rehberliğinde hazırlayacak ve yürüteceğiz” ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan, şunları kaydetmişti:


“Paris İklim Anlaşması ile 2053’e kadar uzanan bir perspektifte orta ve uzun vadeli hedef haline getiriyoruz. Birileri sırf bunun altında bizim hükümetimizin, Cumhur İttifakı’nın imzası var diye yapılan işi değersiz hale getirme, önemsizleştirmeye, hatta tam tersini göstermeye çalışsa da gerçekten tarihi bir karar aldık.”

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın