Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Memleket Partisi 1’nci Olağan Kongresi’ni yapıyor

Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi, Ankara’da Birinci Olağan Kurultay’ını gerçekleştiriyor.

Son seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olan ve Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi, Ankara’da Birinci Olağan Kurultayı’nı düzenliyor.


250 kurultay delegesinin oyu ile aday adayı olan İnce, 12 bin 783 üyenin oyuyla da Memleket Partisi’nin Genel Başkan adayı oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı da kurultaya katıldı.

Eşi Ülkü İnce’yle birlikte Ankara Spor Salonu’na gelen İnce, partililere gül dağıttı. İnce, selamlamanın ardından partisine emekli maaşından bin liralık bağışta bulundu. Partililer İnce’nin emekli maaşından bağışı yaptığını belirterek makbuz kesti.


İnce, konuşmasında “‘Günaydın’ mı ‘Selamın Aleyküm’ mü diyeceğiz sana soracak değiliz. Sen Kur’an kurslarındaki tecavüz edilen çocuklara bak” ifadelerini kullandı.

İnce konuşmasında, “Türkiye’de iktidar ile muhalefet bir birine benzedi. Demokrasi diyorlar parti içinde demokrasiyi sıfırlıyorlar. Eski partimde bana yapılanları bu partide yapmayacağız” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanı aday adayıyım” diyen İnce “Tüm partililerin önüne sandık koyacağız adayımızı üyeler belirleyecek” ifadelerini kullandı. İnce konuşmasında “Yalan, talan, dolan ve IBAN siyasetini değiştireceğiz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın