Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın, işini düzgün yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenci bursları hakkında yaptığı açıklama hakkında,“Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Erdoğan demeç veriyor, yüzünde sevginin zerresi yok. Halkından nefret eden bir figür… Tutamıyor kendisini, günlük 22 liraya karşılık gelecek şekilde, aylık 650 lira olan bursları ile ilgili öğrencilere ‘Elinize dizinize dursun ya!’ diyor. Kime diyor? Ülkemizin evlatlarına…” ifadelerini kullandı.


Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap” diyen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, üstelik sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor. Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim! Gençlerden çalınan her şeyi, onlara geri vereceğim. Senin yanlışlarını, israfını telafi edeceğim” paylaşımı yaptı.

Kılıçdaroğlu paylaşımını, “Erdoğan, küfür kıyameti bırak; birazcık cesaretin varsa, çık er meydanına. Seçimden ne zamana kadar kaçacaksın ki! Sen de biliyorsun, #GeliyorGelmekteOlan” çağrısıyla tamamladı.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın