Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul’dan kaçış sürüyor

İstanbul’da, tam kapanma tedbirleri öncesi son günde il dışına çıkmak isteyenler, TEM Otoyolu Ankara istikametinde trafik yoğunluğu oluşturdu. Kent genelinde ise bu bölgelerin dışında kalan ana arterlerde trafik sakin seyrediyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında alınan tam kapanma kararı sonrası İstanbul’dan dün başlayan çıkışlar, bugün sabahın erken saatlerinde yine sürdü. İstanbul’u terk eden sürücüler, TEM Otoyolu Ankara istikametinde yoğun trafiğe neden oldu.


15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Ankara istikametinde trafik yoğunluğu oluşmaya başladı.

Anadolu Yakası’nda TEM Otoyolu Ankara istikametine doğru, Ataşehir ile Sultanbeyli arasında trafik arttı. D-100 Karayolu Ankara istikametinde ise Maltepe ve Kartal ile Pendik ve Tuzla arasında bazı bölgelerde trafik yoğunlaştı.

Avrupa Yakası TEM Otoyolu’nda ise Kağıthane ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasında kalan bazı bölgelerde trafik gözlendi.


Kent genelinde ise bu bölgelerin dışında kalan ana arterlerde trafik sakin seyrediyor.

Kaçan kaçana! Prof. İlhan’dan uyarı

İstanbul’da tam kapanma öncesinde il dışına çıkmak isteyenler trafikte yoğunluk oluştururken, Bilim Kurulu üyesi Prof. Mustafa Necmi İlhan bu durumun vaka sayısında artışa neden olabileceğine dikkat çekti.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın