Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İsmail Saymaz, AK Partili yöneticinin görüşlerini aktardı: AK Parti, MHP’nin el freniyle karşı karşıya

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, ismini açıklamadan bir AK Partili üst düzey yöneticinin MHP’den gelen açıklamalarına yer verdi. AK Partili yetkili “Bahçeli çıkışlarıyla AK Parti’yi kendine mecbur ve mahkum hale getiriyor” dedi.

İsmail Saymaz Halk TV’deki yazısında, ismini vermeden bir AK Partilinin Cumhur İttifakı, MHP’den yapılan açıklamalar, HDP’nin durumuna ilişkin görüşlerini aktardı.


Saymaz yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Dün görüştüğüm üst düzey bir AK Partili, bu isimlerin başında geliyor.

Adı bende saklı olan yetkiliye göre Bahçeli, çıkışları ile AK Parti’yi kendisine mahkum ve mecbur ediyor. Erdoğan, ne zaman siyaset alanını genişletmeye çalışsa MHP’nin freniyle karşı karşıya kalıyor ve zarar görüyor.


AK Partili yetkili, şu görüşleri savunuyor:

“Bahçeli çıkışlarıyla AK Parti’yi kendine mecbur ve mahkum hale getiriyor. Geçmişte Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’la ilgili benzer çıkışı olmuştu. AK Parti’nin yumuşak karnına yumruk atıp kendisine olan ihtiyacı arttırıyor. Kürt sorununa ilişkin çıkışlarını ve HDP’nin kapatılmasına ilişkin tavrını böyle değerlendiriyorum. AK Parti ne zaman siyaset alanını genişletmeye çalışsa MHP’nin frenleyici baskısıyla karşı karşıya kalıyor. Böylece MHP, Cumhur İttifakı’nda varlığını koruyor. Bahçeli açısından doğru strateji ama AK Parti’ye zarar veriyor.”

Yazının tamamı için…

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın