Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İBB Ankara Temsilciliğine Şükrü Küçükşahin getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da temsilcilik açarken, temsilciliğe eski gazeteci Şükrü Küçükşahin getirildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Küçükşahin’in İBB Ankara Temsilciliğine atanması hakkında, “Seçim kampanyasında İmamoğlu ile çok yakın çalışan ilk daire içinde yer alan bir kişiydi. Cumhurbaşkanlığı seçimi atmosferine girildiği şu günlerde, Ankara’daki ofise gönderilen kişi işte o Şükrü Küçükşahin’di…” ifadelerini kullandı.


Ertuğrul Özkök, İBB’nin Ankara Temsilciliği hakkındaki Hürriyet’teki yazısında, “Geçen yıl pandeminin tam ortasında, yani 2020’nin ağustos ayında birden şu haberler çıktı: ‘İmamoğlu Ankara’da ofis mi tuttu?’ Üstelik İmamoğlu’nun tuttuğu ofis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne 10 dakika mesafedeydi. Bu gelişme o günlerde Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığına aday olmayı arzu ettiği biçimde yorumlandı” dedi.

İBB’nin daha önceki dönemde Ankara’da bir ofisi olduğunu da hatırlayan Özkök, “İstanbul büyükşehir belediyelerinin eskiden beri Ankara’da bir ofisi vardı. Ancak bu ofis sembolik bir özelliğe sahipti. Ve başında genellikle Ankara’da yaşayan biri olurdu. Mesela, İstanbul’un Tayyip Erdoğan’dan önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen’in ofisinin başında eski bir Ankaralı gazeteci olan Ümit Gürtuna vardı” bilgisini verdi.

Özkök yazısını şöyle sürdürdü:


“Ancak geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir gelişme oldu. İmamoğlu, tuttuğu söylenen bu ofise önemli bir kişiyi tayin etti. Daha doğrusu gönderdi… Bu kişi, İmamoğlu’nun İstanbul’daki yakın ekibinden eski gazeteci Şükrü Küçükşahin’di… Seçim kampanyasında İmamoğlu ile çok yakın çalışan ilk daire içinde yer alan bir kişiydi. Cumhurbaşkanlığı seçimi atmosferine girildiği şu günlerde, Ankara’daki ofise gönderilen kişi işte o Şükrü Küçükşahin’di… Ancak ilginç bir gelişme daha vardı. Bu basit ofisin adı ‘Temsilcilik’ olarak değiştirilmişti. Yani İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın başkentteki temsilcisi… Yani oradaki sembolik varlığı bir üst seviyeye çıkarılmıştı.”

Yazının tamamı için…

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın