Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faik Öztrak: Suç duyurusu kabul edip, ifadeye çağıracak savcı arıyoruz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 17/25 Aralık soruşturması sonrası görevinden ayrılan Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açıklamaları hakkında, “Suç duyurusu kabul edip, Bu bakanı ifadeye çağırabilecek bir Cumhuriyet Savcısı arıyoruz” dedi.

Erdoğan Bayraktar’dan itiraf: Dosyamda ne varsa A’dan Z’ye doğru

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak, 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen Erdoğan Bayraktar’ın tapeleri kabul etmesi, süreç hakkında açıklamalarını değerlendirdi.


Cemil Çiçek: Erdoğan Bayraktar ve diğer bakanlar Yüce Divan’a gitmeliydi

TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, 17/25 Aralık soruşturması sonrası görevlerinden alınan eski 4 bakan hakkında “Yüce Divan’a gitmeliydi” ifadelerini kullandı.

Faik Öztrak, “Bu olaylar Yüce Divan’da aklanmadı. Majestelerinin milletvekillerinin oylarıyla, Bu hesap yargıdan kaçırıldı. Şimdi Cumhurbaşkanı’nın Yüksek İstişare Kurulu üyesi, Dönemin TBMM Başkanı Cemil Çiçek ’de bu dosyalar, Yüce Divan’da görüşülmeliydi diyor. Tüm bunlar milletin vicdanında hala kanayan bir yaradır. Bu dosyalar milletin vicdanında kapanmamıştır. Şimdi bu itirafları, ucu nereye giderse gitsin; suç duyurusu kabul edip, Bu bakanı ifadeye çağırabilecek bir Cumhuriyet Savcısı arıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aydın Engin: Atla katır tepişti, arada hem adalet hem gerçek ezildi

Aydın Engin, T24’teki yazısında, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarını köşesine taşıdı.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın