Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erdoğan’dan ‘barınamıyoruz’ diyen öğrencilere: Gezi Parkı neyse bunun başka versiyonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimde kararlılık mesajı verirken, yükseköğrenimde yaşanan barınma sorununu Gezi Parkı eylemlerine benzetti. Erdoğan, “Park, bahçe banklar üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok, bunlar aynen Gezi Parkı neyse bunun başka versiyonudur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kapsamında ABD’de yaptığı temaslar hakkında bilgi veren Erdoğan, Paris İklim Değişikliği Anlaşması’nın imzalanması konusunda şunları söyledi:


“BM Genel Kurulu’ndaki hitabımda ülkemiz için çok önemli olan bir müjdeyi de tüm dünya ile paylaştık. Yeşil kalkınma devriminin tabi sonucu olan iklim konusunda yeni ve tarihi bir adım atıyoruz. Paris İklim Anlaşmasına mutabakat veren ülkeler arasında yer alıyor. Son dönemde yaşanan gelişmeler, ülkemize verilen taahhütler ile önümüzdeki ay bu anlaşmayı onaylama kararı aldık. BM’de duyurduğumuz bu kararın ülkemiz ve dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. Kasım ayına kadar inşallah onay sürecini tamamlamış olacağız. Esasen AB yeşil mutabakatına uyum için gereken eylem planını hazırlayarak bu konuda önemli bir adım atmıştık. Girdiğimiz bu yeni yol Cumhuriyet döneminde Türkiye’nin yaptığı en keskin tercihlerden birini ifade ediyor.”

İhracat 210 milyar lirayı geçti

Erdoğan, “Salgının kontrol altına alınmasıyla birlikte başladığımız şehir ziyaretlerin hepsinde altyapı ve üst yapı yatırımlarının resmi açılışlarını gerçekleştirdik. Ülkemizin yıllık ihracatı tarihimizin en yüksek seviyesine ulaşarak 210 milyar lirayı geride bırakırken, istihdamımız da düzenli olarak artıyor” dedi.

Yüz yüze eğitim mesajı

Yüz yüze eğitimde kararlılık mesajı veren Erdoğan şunları söyledi:

“Salgın sürecinde uzaktan yürütülen eğitim-öğretim faaliyetlerinin yüz yüze eğitimin yerini alamadığını gördük. Bunun için yıl bu yıl kararlı bir tutum ortaya koyduk. Yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından elbette aksaklıklar olmuştur, ama bunlar da süratle giderilmiştir.”

Gezi Parkı eylemleri benzetmesi

Üniversitelerin açılışı ve öğrencilerin barınma sorunlarına değinen Erdoğan, “Üniversitelerimiz ilan ettikleri akademik takvime göre eğitim-öğretim programlarına başladı. Önümüzdeki hafta da ortak bir akademik yıl açılışı gerçekleştireceğiz” dedi.


Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğrencilerimizin barınması için yoğun bir talep ortaya çıktı. Park, bahçe banklar üzerinde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok, bunlar aynen Gezi Parkı neyse bunun başka versiyonudur.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın