Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cemil Çiçek: Erdoğan Bayraktar ve diğer bakanlar Yüce Divan’a gitmeliydi

TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, 17/25 Aralık soruşturması sonrası görevlerinden alınan eski 4 bakan hakkında “Yüce Divan’a gitmeliydi” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açıklamaları sonrası Cemil Çiçek ile görüşmesini yazdı.


Erdoğan Bayraktar’dan itiraf: Dosyamda ne varsa A’dan Z’ye doğru

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi.

Cemil Çiçek, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açıklamaları hakkında, “Erdoğan Bayraktar hakkındaki iddialar, diğer üç bakanınkinden ayrıydı. Biri bakanlık, diğer dosyalar ise Rıza Sarraf ile ilgiliydi. O dönem bu farkı konunun muhatabı olan herkese söyledim. Yapılan işlemlerin usule uygun olması için uyarılarımı yaptım. Zira, ayrı önergeler verilmeliydi. Ama ben kimseye antipati ya da sempati üzerinden iş yapmam. Hukuk neyi emrediyorsa onu yaptım. Bayraktar ‘benim günahım yok’ demek istemiş. Ama ben kimsenin gerekçesi olmam. Bu dosyalar Yüce Divan’a gitmeliydi. Gitseydi ve bir karar çıksaydı, bugün bunlar konuşulmazdı. Yüce Divan’da müspet ya da menfi bir karar çıkacaktı ve daha sağlıklı sonuçlanacaktı” dedi.

Aydın Engin: Atla katır tepişti, arada hem adalet hem gerçek ezildi

Aydın Engin, T24’teki yazısında, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarını köşesine taşıdı.

Burada bir nokta daha tartışılmalı” diyen Çiçek, “O da şu ki: Muhalefetin bile neden aylar sonra, ancak Mart 2014’te soruşturma önergesi verdiğidir” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamını okumak için…


İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın