Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ali Babacan’dan erken seçim açıklaması: 2022 sonbaharında…

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Beklentimiz, normal zamanından birkaç ay önce erken seçim. Bir de sonbaharda seçim yapmak AK Parti’ye yarıyor. 2022’nin sonbaharında bekliyoruz” dedi.

Dünya gazetesinden Handan Sema Ceylan’ın haberine göre, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, erken seçim tarihini ve sebebini açıkladı.


Babacan, “Cumhurbaşkanı bir 2014’te seçildi bir de 2018’de seçildi. Hukukçular ekseriyetle ‘Cumhurbaşkanı’nın iki dönemi doluyor’ diyor. Cumhurbaşkanlığına yakın kaynaklar ‘Yoo 2017’de sistem değişti, kilometre sıfırlandı, bu birinci dönemi’ diyorlar. Bu YSK’ya gitse sonucun ne olacağı malum. Eğer Cumhurbaşkanı’nın 2’nci dönemi ise bir daha aday olamıyor. Ama erken seçime giderse ve Meclis seçime götürse, tekrar aday olabiliyor. Beklentimiz, normal zamanından birkaç ay önce erken seçim. Bir de sonbaharda seçim yapmak AK Parti’ye yarıyor. 2022’nin sonbaharında bekliyoruz” diye konuştu.

HÜKÜMETE ÇAĞRI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kapanma kararına ilişkin Twitter hesabından bir video mesaj yayınladı.


Babacan, “Acilen bir destek paketinin açıklanmasını ve aşılamanın hızlandırılmasını bekliyoruz” dedi.

“Biraz önce genel merkez başkanlık kurulu toplantısının ortasında bugünkü kapanma kararını duyduk” ifadeleriyle sözlerine başlayan Babacan, “Biz DEVA Partisi olarak en az 2 haftalık bir kapanmanın gerekli olduğunu söylüyorduk. Bu ülkemiz için gereklidir” dedi.

“Kapanmayla beraber vatandaşlarımıza bir destek paketi açıklanması gerekiyordu. Bütün dünya bunu böyle yürütüyor” hatırlatması yapan Babacan, bu ülkelerin kapanmayla birlikte vatandaşına doğrudan destek verdiğini kaydetti.

Küçük esnaf, işletmeler, gündelik ve yevmiyeyle geçinenlerin şu an mağdur kaldığını bildiren Babacan, “Biz hükümetten acilen bir destek paketi açıklaması bekliyoruz. Kapanma, ancak destek paketiyle beraber olmalıdır, etkin bir aşılanma programıyla beraber kapanma anlamlıdır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın