Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akşener’den, ‘Sen Gezicilerle berabersin’ diyen Erdoğan’a yanıt: Artık bu taktikler tutmuyor

İYİ Parti Genel Bakanı Meral Akşener, kendisine “İşte sen bu Gezicilerle berabersin, yolun açık olsun” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Akşener, “Sayın Erdoğan artık bu kutuplaştırma ve milleti bölme taktikleri tutmuyor” dedi.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dün partisinin Rize Genişletilmiş İl Divan toplantısında kendisi hakkındaki sözlerine sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajıyla yanıt verdi.


Akşener şunları söyledi:

“Sayın Erdoğan, sana Filenin Sultanları’na destek olmak için geldiğim Belgrad’dan sesleniyorum. Duydum ki, yokluğumu fırsat bilip bana sallamışsın, iftirada bulunmuşsun.

Bak, Sayın Erdoğan! Kendini bu aziz millete ait hisseden hiç kimse, kutlu fethi – sehven bile olsa – işgal olarak tanımlayamaz. ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyemez, demeye de dili varmaz. Aynı senin bakanlığının yaptığı gibi, şayet derse de benimle yol yürümeye devam edemez.

En iyi sen biliyorsun ki ben bu milletin evladıyım. Ve sadece ama sadece milletimle beraberim. Ben asil milletimizle beraber yürüdüğüm sürece yolum da bahtım da açık olsun inşallah!

Artık bu kutuplaştırma ve milleti bölme taktiklerin tutmuyor. Biz milletimizle el ele vererek birlik ve beraberliğe, iyilik ve kardeşliğe olan yürüyüşümüze ilk günkü inançla devam ediyoruz. Ve sen buna engel olamayacaksın. Nefesini hiç boşuna yorma.”

Erdoğan ne demişti?

Erdoğan, Rize’deki konuşmasında Akşener’e yönelik şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ne diyor Meral Hanım? Bizans’ı kalkıp fethetmiş. Kim? Şu anda İstanbul’un belediye başkanı. Biz, İstanbul’da şunu görmedik mi, ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye duvarlara yazanları… Meral Hanım nasıl savunuyorsun? Nasıl onlarla beraber aynı yola giriyorsun? Bizans olayını bu şekle dönüştüren ve ‘Zulüm 1453’te başladı’ ifadesini kullananlarla beraber nasıl oluyorsun? Dolmabahçe Sarayı’nın makam olarak kullandığım yerde, tam karşı duvarına ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye yazan Gezicilerdi. Meral Hanım işte sen bu Gezicilerle berabersin, yolun açık olsun.”

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın