Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ahmet Taşgetiren: Terörün siyaseten kullanım kolaylığı

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, son olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “bölücü kebapçı” sözleri için “Resmen kendi kitlenizin hassasiyetlerini kullanarak, çözülemeyen – baş edilemeyen sorunları örtbas etmeye çalışmak denir buna” dedi.

Ahmet Taşgetiren Karar’daki yazısında, siyasilerin “terörist” sözlerini eleştirdi.


Taşgetiren yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Memlekette “işsizlik” gibi devasa bir sorun var. İşsizliğin en çok vurduğu kesim gençlik. Üstelik üniversite mezunu gençlik. İşsizliğin yanına hayat pahalılığını da eklediğinizde insanlar için hayat cehenneme dönüyor. Genç insanların yüreği tıkanıyor.

Bu genç kitle içinde MHP’li gençlik yok mu? Olmaz mı? Oradan hiç sızlanma yükselmiyor mu MHP’nin iktidar ortaklığına karşı? Yükselmez mi?


Nasıl durduracaksınız bu genç feveranı?

Orada ezberler devreye giriyor. En kolay ve belki özellikle MHP tabanı için en kullanışlı ezber “Düşman”dan ve “terör”den bahsetmek.

Hani özellikle Akşener ve Babacan diyor ya, “Bu haftanın düşmanı kim?”

Görülüyor ki, ülke için hayati sorun olan bazı şeylerin siyaseten metalaştırıldığı hemen tespit ediliyor ve kamuoyu ile paylaşılıyor.

Evet Türkiye’nin “terör sorunu” var, evet Türkiye’nin “dostları – düşmanları” var. Ama siz bunları getirip getirip her sorunu kapatmanın aracı haline getirirseniz, bir süre sonra “Yalancı çoban” muamelesi görmeniz ve toplumun “terör” ya da “düşman” karşısındaki hassasiyetini tahrip etmeniz kaçınılmaz.

Resmen kendi kitlenizin hassasiyetlerini kullanarak, çözülemeyen – baş edilemeyen sorunları örtbas etmeye çalışmak denir buna.”

Yazının tamamı için…

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın