Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Abdulkadir Selvi: İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı hesabı CHP’yi geriyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olma ihtimalinin CHP’de rahatsızlık yarattığını söyledi.

Abdulkadir Selvi’nin Hürriyet’teki, “İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı hesabı CHP’yi geriyor” başlıklı yazısında, İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı iddiasını yazdı.


Selvi yazısında şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çıktığı her televizyon yayınında mutlaka Cumhurbaşkanlığı sorusu yöneltiliyor. Çünkü İmamoğlu, biraz gerilemesine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında en çok oy alacak iki isimden biri çıkıyor. Diğeri Mansur Yavaş. İmamoğlu da şu ana kadar “Cumhurbaşkanı adayı değilim” demedi. Her defasında Cumhurbaşkanı adaylığını istediğine ilişkin yanıtlar veriyor.

Ekrem İmamoğlu’nun her defasında Cumhurbaşkanı adaylığı ile gündeme gelmesinin CHP Genel Merkezi’ni rahatsız ettiği söyleniyor. İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığıyla ilgili her açıklamasının Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresinde kaşların çatılmasına neden olduğu ifade ediliyor. İmamoğlu’nun sürekli olarak Cumhurbaşkanı adaylığını gündemde tutarak CHP yönetimine bir dayatmada bulunduğu düşünülüyor. Kılıçdaroğlu belediye başkanlarının hizmete odaklanmalarını istemişti. Ama İmamoğlu hizmete değil, Cumhurbaşkanı adaylığına odaklanmış durumda.”


Yazının tamamı için…

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın