Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Günden Kalanlar

 • Cumhur İttifakı’nda ‘Kürt sorunu’ açmazı! AK Parti, Bahçeli’nin açıklamaları sonrası ne yapacak?

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Kürt sorunu yoktur” çıkışıyla yeniden Cumhur İttifakı’nın geleceği tartışılıyor. Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “rest” çektiğini düşünen siyasi gözlemcilere göre bu rest, Kürt seçmeni AK Parti’den bütünüyle koparacak.

 • Ağırdır: Metropollerde yeni seçmen AK Parti’den kopuyor, İYİ Parti’nin sıçrama yapması sürpriz olmaz

  Siyasetin gündemindeki erken seçim tartışması seçmenin de gündeminde mi? Önümüzdeki seçimlerde oy tercihlerinde hangi etkenler belirleyici olacak, aday belirleme tartışmaları ve çok parçalı yapı muhalefet oylarını nasıl etkileyebilir? Kamuoyu araştırma şirketi KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır yanıtladı.


 • 241 milyon doz aşı çöpe mi gidecek?

  Araştırmalar zengin ülkelerin elinde hala büyük aşı stokları bulunduğunu ve bunların çoğunun yakında son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidebileceğini gösteriyor.

 • FED faiz kararını açıkladı

  aiz kararını açıkladı. Federal Açık Piyasa Komitesi üyeleri faizleri oy birliğiyle değiştirmeme kararı aldı, politika faizi yüzde 0 – 0.25 aralığında sabit kaldı.

 • Merkel’in partisi CDU çöküyor mu?

  Almanya’da genel seçimler öncesinde siyaset bilimciler, Başbakan Angela Merkel’in partisi CDU’nun bir çöküşün eşiğinde görüyor. Partinin başbakanlık adayı Laschet’in anketlerdeki oy oranı karamsar bir tablo ortaya koyuyor.


 • 5 soruda Paris İklim Anlaşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan iklim krizinin önünde geçmek için “tarihi bir adım” olarak nitelendirilen Paris İklim Anlaşması’nın Meclis onayına sunulacağını duyurdu. Paris İklim Anlaşması hakkında bilinmesi gerekenler nedir?

 • Türkiye ile ABD arasında ‘stratejik ortaklık’ gerçekçi mi?

  ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler zirvesi kapsamında görüşmemesi, Türkiye-ABD ilişkilerinde “stratejik ortaklık” atmosferinden söz edilemeyeceği yorumlarına neden oldu.

 • Cinsel saldırıya uğrayan kadınlarda beyin hasarı oluşma riski artıyor

  Yeni bir çalışmada, cinsel saldırıya uğrayan kadınlarda bilişsel gerileme, bunama ve felç ile bağlantılı beyin hasarı geliştirme riskinin daha yüksek olduğu belirtildi.

 • Kayserispor 3-0 Galatasaray

  Kayserispor deplasmanında galibiyet arayan Galatasaray bozguna uğradı. Kayserispor 3-0’lık net skorla kazanırken Galatasaray’ın ligdeki galibiyet hasreti 4 maça çıktı.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın