Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3 Ekim 2021 – Günden Kalanlar

3 Ekim Günün Özeti – Türkiye ve dünya gündeminde neler oldu, hangi haberler öne çıktı? Üç Sütun sizler için derledi…

 • BioNTech CEO’su Uğur Şahin: Gelecek yıl koronavirüs aşısının formülünün değişmesi gerek!

  BioNTech’in kurucu ortaklarından ve CEO’su Uğur Şahin, “Gelecek yılın ortalarına doğru Covid-19 aşısının formülünün değişmesi gerekecek gibi görünüyor çünkü virüs mutasyona uğruyor” dedi.

 • Stanford Üniversitesi: Pfizer/BioNTech aşısının koruyuculuğu azalıyor

  Yeni bir araştırmada, iki doz Pfizer/BioNTech aşısı olanların bağışıklığının 7 ay sonra oldukça azaldığı görüldü. Uzmanlar, bu dönemin ardından 3. doz aşı yapılmasını önerdi.

 • Brezilya 2021: Açlığın acısı! Hayvan leşleri arasında iki lokma!..

  Yoksul Brezilyalıların yiyecek için bir yığın hayvan leşini karıştırırken çekilmiş yürek burkan fotoğrafları, milyonlarcasının koronavirüs salgını ve yükselen enflasyon nedeniyle yoksunluğa sürüklendiği Latin Amerika’nın en kalabalık ulusunu kasıp kavuran açlık krizini gözler önüne serdi.

 • Gözler 6 milyon oyda! Seçimin kaderini Z kuşağı mı belirleyecek?

  Ankara’da siyasi partiler, önümüzdeki seçimlerde ilk kez oy verecek 6 milyona yakın genç seçmeni radarına aldı. Peki genç seçmenlerin oyu belirleyici olabilir mi? Partiler gençlere ne kadar ulaşabiliyor?

 • Prof. Levent Kurnaz: Paris’i imzalamak bize neye mal olur?

  Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, Türkiye’nin Paris İklim Anlaşması’nı onaylama kararını değerlendirdi.

 • Merkür’ün ilk fotoğrafı!

  Avrupa Uzay Ajansı’nın (ESA) BepiColombo misyonu, Güneş Sistemi’nin en içteki gezegeni olan Merkür’ün ilk fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın