Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teknofest 2021 nerede, ne zaman başlıyor? TEKNOFEST 2021 giriş ücretli mi?

TEKNOFEST ne zaman, nerede başlıyor? Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor.

TEKNOFEST için geri sayım. Her yıl düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu ayıl 21-26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek.


TEKNOFEST ETKİNLİK TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

TEKNOFEST ÜCRETLİ Mİ?

Festival, her yaş ve meslek grubundan ziyaretçiye açık ve ücretsizdir.

TEKNOFEST’İN AMACI NEDİR?

Türkiye’nin teknolojik alanlarda yetkinliğini geliştirmesi ve söz sahibi olabilmesi için gerekli paradigmik değişimin şüphesiz en önemli ayağını, toplumun milli teknoloji geliştirme süreçlerine olan desteğinin artırılması ve ilgili alanlarda yetişmiş nitelikli insan kaynağına katkı sunulması oluşturmaktadır. Bu hedefler doğrultusunda toplumun her bir bireyinin aynı ideal ve heyecan ile ülkemizin kabiliyetlerine, gücüne ve geleceğine olan inancı, “Milli Teknoloji Hamlesi”nin zeminini oluşturmaktadır. Bu hedefe ulaşabilmenin ön koşullarından birisi ise dünyada yüksek teknoloji projelerinin lokomotifi kabul edilen havacılık ve uzay alanlarında söz sahibi olabilmektir. TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen fuar etkinlik alanları, uçuş gösterileri, seminerler ve aktiviteler ile toplumun her kesiminin Milli Teknoloji Hamlesi ’ne olan ilgilerinin artırılması hedeflenmiştir. Bu faaliyetler ile birlikte bu sene 35 farklı kategoride düzenlenecek olan teknoloji yarışmalarıyla da ülkemizin yetişmiş nitelikli insan kaynağına katkı sunulması amaçlanmıştır.


İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın