Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 2021 açıkladı! E-Devlet öğretmen atama tercih sonuçları sorgulama

Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları atama süreci gerçekleşen öğretmenlerin belirleneceği süreç olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımı ile gerçekleşen Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları töreni, binlerce öğretmen adayının yakın takibindeydi. Canlı yayında gerçekleşen sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları töreninin ardından 1 saat içerisinde sonuçlar, E-Devlet ve Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. İşte, Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları hakkında detaylı bilgiler…

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması araştırılıyor. Öğretmen atamaları 3 Eylül tarihinde canlı yayında yapıldı. Törende ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklama yaptı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonuçları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ‘Öğretmen atama sonuçları, E-Devlet ve Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden 1 saat içinde sorgulanabilecek.’ dedi.


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları 3 Eylül’de canlı yayında açıklandı. Ancak sonuçlar henüz e-Devlet ve MEB sitesine yansıtılmadı. Açıklanır açıklanmaz aşağıdaki link üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.


Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA-TIKLAYINIZ

En çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 2 bin 883 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 2 bin 94 kontenjanla özel eğitim, 1938 kontenjanla İngilizce, 1805 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlikleri oldu.

GÖREVE BAŞLARKEN İSTENİLEN BELGELER

Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın süresi içerisinde göreve başlayamayanlar ile belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebeplerle göreve başlamama hâli iki ayı aştığı takdirde bu kişilerin atamaları iptal edilecektir.

Ataması iptal edilenler, bir yıl süreyle sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına atanmak üzere başvuruda bulunamayacaktır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Atama şartlarını taşımadıklarının anlaşılması nedeniyle atamaları iptal edilenler ile süresi içinde göreve başlamayanların yerine sözlü sınav sonuçlarının kesinleştiği tarihten itibaren altı aylık süre içinde puan üstünlüğüne göre atama yapılabilecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın