Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalamış Yat Limanı ihalesine en yüksek teklif Koç Holding’in bağlı ortaklığından

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nı özelleştirme ihalesinde, Koç Holding’in bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri’nin, 2 milyar 531 milyon lira ile en yüksek teklifi verdiği belirtildi.

Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nı özelleştirme ihalesinde, Koç Holding’in bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri’nin, 2 milyar 531 milyon lira ile en yüksek teklifi verdiği açıklandı.


Bir tatlı huzur almaya gelmiştik! Kalamış’ta özelleştirme tepkisi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) 40 yıllığına işletme hakkını vererek özelleştirmesini yapacağı Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’na teklif verme süresi 21 Eylül’de sona erecek. Kadıköylüler özelleştirmeye karşı.

Koç Holding A.Ş’den, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca ilan edilen, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi’ne ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının, ilgili kanun çerçevesinde, 40 yıl süre ile “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinde gerçekleştirilen açık artırma sonucunda, bağlı ortaklığı “Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş.” tarafından verilen 2 milyar 531 milyon lira tutarındaki teklifin, en yüksek teklif olarak gerçekleştiği kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu ihale sonucunun kesinleşmesinin, Rekabet Kurulu ve Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun nihai onayına tabi olduğu hatırlatıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın