Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti

Facebook, eski Ürün Yöneticisi Frances Haugen’ın şirketi ağır ithamlarla suçlaması ve dünya genelinde yaşanan erişim sıkıntısı nedeniyle borsada yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti.

Sosyal medya platformu Facebook, sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp’la birlikte TSİ 18.44’te çökmesiyle birlikte eski çalışanlarından Frances Haugen’ın ifşasının yaşandığı günü borsada yüzde 5’in üzerinde kayıpla sürdürüyor.


‘Bir günde yüzde 5,75 değer kaybı’

Haugen’in açıklamalarının ardından borsada değer kaybetmeye başlana Facebook hissesi, küresel erişim sıkıntısının ardından kayıplarını artırdı. Nasdaq’da işlem gören hisse senedi, yüzde 5,75’lik değer kaybıyla 323,28 dolardan işlem görüyor.

Eski çalışanından Facebook’a suçlamalar: Yanlış bilgi, nefret söylemini engellemek yerine…

Daha önce Facebook’ta çalışan ve şirkete dair bazı belgeleri sızdıran Frances Haugen, Facebook’un “yanlış bilgi ve nefret söylemini engellemek yerine kârı tercih ettiğini” söyledi.

İnternet kesintilerini ve kesintilerin etkilerini izleyen NetBlocks, WhatsApp, Instagram ve Facebook kesintisinin küresel ekonomiye maliyetinin 160 milyon dolar olduğu tahmininde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın