Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Döviz kuru yükseliyor! Dolar 8,30’u, Euro 10 lirayı gördü

Dolar, Euro ve altın, birçok para birimi karşısında düşüş yaşarken, Türk Lirası’nın negatif ayrıştığı gözlendi. Türk Lirası’nda hafta ortasında başlayan baskı yeni işlem gününde de etkisini gösteriyor. Dolar 8,30, Euro 9.97 ve altın 476 lira seviyelerinden işlem görüyor.

Küresel piyasalarda doların birçok gelişmiş ve gelişen ülke para birimi karşısında değer kaybettiği görülürken, Türk Lirası ise kayıplarıyla negatif ayrışıyor. Dolar/TL kuru yüzde 2’nin üzerinde artışla 8,36’nın üzerini, euro ise 10 lirayı test etti.


Türkiye’nin risk primi 408 baz puandan işlem görürken gösterge tahvil faizi de yüzde 18,09 seviyesinde.

PKK ÖZETİ BEKLENİYOR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), politika faizinin sabit bırakıldığı ve “gerekirse ilave sıkılaşmaya gidileceği” açıklamasının karar metninden çıkarıldığı 15 Nisan tarihli Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının özetlerini bugün saat 14:00’te yayımlayacak.


TCMB’nin yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve iki yeni PPK üyesi ile gerçekleştirilen ilk PPK toplantısında politika faizi olan bir haftalık repo faizi yüzde 19 seviyesinde bırakılmıştı. PPK açıklamasında, faizin mevcut seviyede tutularak sıkı duruşun da korunduğu belirtilirken; daha önceki metinlerde yer alan “gerekirse ek sıkılaştırmaya gidilecek” ve “uzun bir müddet sıkı duruş” ifadelerine bu kez yer verilmemişti. Bu ifadelerin açıklama metninden çıkarılması ekonomistler tarafından “güvercin” bir yaklaşım olarak değerlendirilmişti.

Wall Street Journal: Biden 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımaya hazırlanıyor

Wall Street Journal’a (WSJ) konuşan ABD’li yetkililer ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını resmen “soykırım” olarak tanımaya hazırlandığını söyledi.

Pentagon, Türkiye’yi F-35 programından çıkardı

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Türkiye’nin F-35 programından resmi olarak çıkarıldığına ilişkin Ankara’ya bildirimde bulunduğu belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın