Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bitcoin 52 bin dolara yaklaştı

Bitcoin yeniden 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra hızlı bir şekilde 51.900 dolar seviyelerini gördü.

Bitcoin yeniden 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra hızlı bir şekilde 51.900 dolar seviyelerini gördü.


Eylül ayında Çin’in kripto paraları yasa dışı ilan etmesinin ardından gözler ABD’ye çevrilmişti. Fed, SEC ve Kongre’nin kripto paralara olan yaklaşımının olumlu olduğu söylenemez. Ancak hem Fed Başkanı hem de SEC Başkanı kripto parayı yasaklamayacaklarını söylemesinin ardından başlayan Bitcoin yükselişi hızlı geldi ve 52 bin dolar seviyelerine yaklaştı.

Ancak, burada dikkat edilmesi gereken konu, ABD’nin düzenleme niyetinin kripto paralarda değil stablecoinlerde olması. Önümüzdeki süreçlerde stablecoin ihraççılarına gelebilecek yasaklamalar piyasada sert kâr alımları ile sonuçlanabilir. Mikro risklerin de sektör açısından tehditkâr olduğu söylenebilir. Bu nedenle mevcut risklerin uzun vadeli yatırımın yanı sıra kısa vadede de izlenmesi gerekiyor.

Hızla 52 bin dolar seviyesine yaklaşan Bitcoin için yükselişin devamı teknik olarak 55 bin 800 dolar seviyesine işaret etse de 47 bin 500 dolar seviyesinin altında ivmenin kaybolacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Son olarak 64 bin 850 dolar zirvesini 175 gün önce test eden Bitcoin, bu zirvesinin de yüzde 21 gerisinde bulunuyor.


İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın