Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mehmet Barlas: Sorun eğer Birleşmiş Milletler’in elinde kalırsa Kıbrıs’ta çözüm asla bulunamaz

Sabah gazetesi baş yazarı Mehmet Barlas, Cenevre’deki Kıbrıs görüşmelerine ilişkin olarak, “Bu çözümsüzlük tablosu ortada olduğuna göre herhalde yakın bir gelecekte Türkiye ile KKTC ortak bir kararla gereken adımı atacaklardır” diyerek Azerbaycan’ın Karabağ adımını örnek gösterdi.

Mehmet Barlas, Sabah’taki, “Sorun eğer Birleşmiş Milletler’in elinde kalırsa Kıbrıs’ta çözüm asla bulunamaz” başlıklı yazısında, Cenevre’deki Kıbrıs müzakerelerini köşesine taşıdı.


Barlas yazısında şu ifadeleri kullandı:

“BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de Cenevre’deki 5+1 gayri resmi Kıbrıs konferansının ardından açıklamalarda bulunmuş ve “Kıbrıs sorununun çözümü için resmi görüşmelerin başlamasına yönelik yeterli ortak zemin bulamadık” demişti. Zirvede ortak zemin bulunamadığını belirten Guterres, “Resmi müzakereler için yeniden görüşeceğiz” dedi. Bu çözümsüzlük tablosu ortada olduğuna göre herhalde yakın bir gelecekte Türkiye ile KKTC ortak bir kararla gereken adımı atacaklardır. Mesela, Karabağ’daki durum da 1992’den bu yana çözümlenemeyince, Azerbaycan tek taraflı bir kararla sorunu çözmemiş miydi?”

Yazının tamamı için…


İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın