Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kabil’de camiye bombalı saldırı! 12 kişi öldü, 32 kişi yaralandı

Afganistan’da iktidarı ele geçiren Taliban hareketinin temsilcisi Zabihullah Mücahid’in annesinin ölümü nedeniyle dua töreni yapılan Eidgah Camii girişinde düzenlenen bombalı saldırı ilk belirlemelere göre 12 kişi öldü, 32 kişi yaralandı.

Uluslararası haber ajansların aktardığına göre İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, olayda en az 12 kişinin öldüğünü ve 32 kişinin yaralandığını söyledi. Patlamanın ardından Taliban güçleri 3 şüpheliyi gözaltına aldı.


Mücahid, daha önce Twitter’da annesinin ölümü için 3 Ekim’de Kabil’deki Eidgah Camii’nde saat 14.00-17.00 arasında bir dua töreni düzenleneceğini duyurmuştu.

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı, ancak yerel basında çıkan haberlere göre patlamanın arkasında DEAŞ’ın yerel bir kolu var. İlk patlamanın ardından silah sesleri geldiği bildirildi, bu da saldırganların Taliban güçleriyle bir çatışmaya girdiğini düşündürdü.

Ağustos ortasında Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesinden bu yana, DEAŞ militanlarının Taliban’a yönelik saldırıları arttı.


DEAŞ, doğudaki Nangarhar eyaletinde güçlü varlığını sürdürüyor ve Taliban’ı bir düşman olarak görüyor.

AjansBizim

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın