Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Der Spiegel: Düsseldorf’ta mühimmat, silah ve FETÖ’cü listesiyle bir Türk şüpheli yakalandı

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde geçtiğimiz hafta bir otele düzenlenen baskında, 40 yaşlarında bir Türk, çok sahıda mühimmat, silah ve FETÖ’cülerin listesiyle birlikte gözaltına alındı.

Der Spielgel‘in haberine göre, geçtiğimiz cuma günü, Düsseldorf’un Oberbilk semtinde “niu Tab” oteline gece saatleri polis zırhlı araçla baskın düzenledi. Otelde kalan yaklaşık 550 kişi tahliye edildi.


İlk bilgiler arasında, bir otel odasında patlama olduğu iddiası yer alırken, Alman polisinin otelde kalan bir kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Polis, gözaltına alınan şüpheliyle birlikte çok sayıda mühimmat ile FETÖ destekçilerinin isimlerinin yer aldığı bir liste ele geçirdi.

Der Spiegel’in edindiği bilgilere göre, polis bunun planlı bir saldırı için mi yok, casusluk operasyonları için mi hazırlanan liste olduğunu araştırıyor. Yapılan çalışmalarda mühimmatlar bulunan silahla da eşleşmedi.


Polis, 40 yaşındaki Türkiye uyruklu şüpheliden ele geçirilen sohbet mesajlarını inceliyor. Diğer yandan mali soruşturma da başlatıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın