Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CIA eski başkanı: Trump, seçim kaybından sonra öfkeli 6 yaşındaki bir çocuk gibiydi

Eski CIA direktörü Gina Haspel, Bob Woodward’un yeni kitabında, Trump’ın seçimi kaybettikten sonra “deli gibi” davrandığını iddia ediyor.

Eski CIA direktörü Gina Haspel, “Watergate Skandalı”nı da ortaya çıkaran Washington Post muhabiri Bob Woodward’ın “Peril” (Vahamet) isimli kitabında, 2020 seçimlerini kaybettikten sonra ABD Başkanı Donald Trump’ın davranışlarıyla ilgili endişesini dile getirdi.


Gina Haspel, yeni kitaptaki iddialarına göre, eski Başkan Donald Trump’ın seçim sonrası davranışını “delilik” olarak nitelendirdi ve “6 yaşında bir öfke nöbeti geçirmiş gibi davrandığını” söyledi.

Haspel, seçimlerden sonra Trump’ın sinir krizi geçirmeye meyilli bir çocuk gibi davranması üzerine endişelerini üst düzey bir ABD generaline iletildiğini belirtti.

Trump, 2020 seçimleriniden sonra “sahtekarlık”yapıldığını öne sürmüş ve 9 Kasım’da Savunma Bakanı Mark Esper de dahil olmak üzere birkaç üst düzey yetkiliyi görevden almıştı. Haspey, Trump’ın, başkanlığı seçilen Başkan Joe Biden’a vermeyi de reddetmesinden sonra endişelerini dile getirmek için General Mark Milley ile konuştu. Haspel, Milley’e “Sağcı bir darbe yolundayız. Bütün olay delilik. 6 yaşında bir öfke nöbeti geçirmiş gibi davranıyor” dedi. Milley, bunu üzerine, Haspel’e “Bir kaya gibi sağlam duracağız. Gözümüzü ufukta tutacağız. Herhangi bir riske, tehlikeye karşı tetikte olun. Kanalları açık tutun” dedi.


35 yıl CIA’de çalışan Haspel, Woodward’a kendisinin de kovulmaktan korktuğunu söyledi.

Bob Woodward’ın 21 Eylül’de okuyucuyla buluşacak olan kitabında anlatılanlar, gündemi sarsacağa benziyor. Woodward, “Fear” (Korku) ve “Rage” (Hiddet) kitaplarının ardından yazdığı “Peril” de (Vahamet) Donald Trump’ın başkanlığının son günlerini ve Joe Biden’ın Beyaz Saray’daki ilk döneminin başlangıcını ele alıyor

İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın