Son haberler
İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cem Küçük: Türkiye, Rusya ve Çin’den yeni silahlar almalı

Türkiye yazarı Cem Küçük, “ABD’yi kudurtan S-400 olduğuna göre o zaman Türkiye, Rusya ve Çin’den yeni silahlar alabilir” dedi.

Cem Küçük Türkiye gazetesindeki “Türkiye, Rusya ve Çin’den yeni silahlar almalı” başlıklı yazısında ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için “soykırım” ifadesini kullanmasıyla gerilen ilişkileri yazdı.


Küçük yazısında şu ifadeleri kullandı:

“ABD’yi kudurtan S-400 olduğuna göre o zaman Türkiye, Rusya ve Çin’den yeni silahlar alabilir. Mesela Rusya’dan uçak alabiliriz. Çin’den başka silahlar tedarik edilebilir. Hatta ortak üretim bile yapılabilir. Biz Batı’nın ve ABD’nin sallabaşı değiliz. Çıkarlarımız neyi gerektiriyorsa onu yapalım. Yapıyoruz da. Silah ve diğer askerî araçlar temininde Rusya ve Çin’e yönelebiliriz. Sonra ABD istediği kadar bağırıp çağırsın. Biz en zor olanı yaptık son 10 senede. Batı’nın değil kendi çıkarlarımızı koruduk. Mısır’da Mursi’yi desteklemek, Libya’da Sarrac’dan yana olmak, Mavi Vatan’ı savunmak vb. Türkiye bugün 14-15 ülkede etkindik. Katar’ı Araplara yedirmemiştir. Askerî olarak gereken desteği vermiştir. Zaten bunları yapınca Batı’ya gereken mesaj da verilmiş fazlasıyla oluyor.”

Yazının tamamı için…


İlk yorum yapan siz olun

Yorum Yapın